Купуючи перстні на весілля, ми навіть не замислюємося, звідки з’явилася ця традиція. Ми, звичайно, знаємо, що це символ, який підтверджує подружній статус, що, обмінюючись кільцями, молоде подружжя зобов’язується любити і бути вірними один одному. Але що розуміли під заручинами наші предки, і для чого носили перстні раніше, знають напевно не багато.
Точно не встановлено, як давно з’явилися перстні, але їх виникнення пов’язане з Давнім Єгиптом. Тоді вони грали роль печатки, з їх допомогою фараони передавали свою владу і волю через державних представників. З часом золоті перстні почали носити як прикрасу багаті єгиптянки, а срібні, бронзові, з скла або глини — менш спроможні єгиптяни. У Греції і Італії удосконалили мистецтво виготовлення перстнів. У Стародавньому Римі вони вказували на соціальне положення мешканців: вищі стани мали право носити золоті перстні, городяни — срібні, а раби — металеві.
Обряд заручин вперше з’явився теж у римлян, коли наречений дарував батькам нареченої простий металевий перстень, як символ зобов’язань і спроможності забеспечити містити наречену. Шлюби у той час здійснювалися на договірній основі.
Спочатку церемонія заручин була важливіша за саме весілля, яке було простим завершенням вдалих стосунків. Тільки набагато пізніше, за часів Християнства, перстень став частиною весільного обряду.
Але і це відбулося не відразу. Тільки в кінці II століття н.е. подружжя почало обмінюватися при зарученні бронзовими перстнями. У III столітті н.е. обручки стали золотими, а в IV столітті їх вперше почали використовувати в церемонії одруження.
Надягали перстні на безіменний палець лівої руки у католиків, і правої — у православних. Вважалося, що цей палець має вену любові, яка йде прямо до серця. Надалі це повір’я перетворилося у всіма визнану традицію.
Виникає питання: якою повинна бути обручка?
По законах Християнства, обручки, як знак подружньої вірності і зобов’язань, повинні бути простими, без жодних прикрас. Але у наш час цей принцип не такий суворий, як був раніше. Все більше подружжя бажають, щоб їх обручки були прикрашені діамантами або іншими коштовними каменями. Головне, щоб, надягаючи обручку на палець майбутнього чоловіка або дружини, ваші почуття були щирими, і ви були готові прожити разом все життя.