Ви вже вирішили яке буде у Вас весілля? Тепер треба порахувати витрати, — за що треба буде заплатити при організації цієї важливої події. Найголовніше питання, яке звичайно виникає на початку підготовки до весілля — скільки необхідно накопичити грошей, щоб влаштувати весільні торжества?
Варто при складанні таблиці витрат спочатку занести найнеобхідніші речі — без яких весілля, на Вашу думку неможливе.
Почнемо з весільного плаття. Тут можливі декілька варіантів. Перш за все Ви повинні для себе вирішити, чи будете ви купувати готове плаття, шити власне або брати напрокат. Залежно від вашого рішення відрізнятиметься і витрачена на це сума.
Найдорожчий варіант — це покупка нового плаття у весільному салоні. Там же ви зможете узяти його напрокат, якщо ви не готові витратити таку суму грошей на “платті одного дня”. Звичайно вартість даної послуги дешевша приблизно в 2 рази. При цьому ви повинні мати зважаючи на ті умови договору, по якому вам видається плаття. Річ у тому, що ви зобов’язуєтеся його повернути в тому ідеальному вигляді, в якому його одержали. Повірте, рідкісне весільне плаття залишається чистим за цілий день, особливо, якщо воно довге. Тому у весільних салонах передбачені різні штрафи за забруднені плаття.
Зараз багато хто вважає за краще самостійно шити весільні плаття в ательє. Це виходить дешевше, ніж купувати готове в салоні, і до того ж тут ви зможете замовити саме те, що вам подобається.
Ціну нового плаття в салоні або пошиття на замовлення можна взнати зателефонувавши у весільні салони та ательє міста. Ціна коливається залежно від моделі, тканини і інших параметрів.
Деякі моделі весільних платтів вимагають обов’язкові до них аксесуари. Фата, рукавички, панчохи, підв’язки, діадеми, шпильки і багато що інше звичайно продаються у весільних салонах.
Костюм для нареченого, а також сорочку і краватку бажано, але не обов’язково придбавати в одному магазині. Там вам допоможуть створити повноцінний образ.
Взуття для молодят теж повинне гармонійно підходити до Вашого стилю, а крім того її необхідно до весілля трохи розносити, щоб не виникло проблем в святковий день.
Обручки ви можете придбати в будь-якому ювелірному магазині. Також ви можете замовити гравіювання на обручках. Весільний макіяж і укладання зачіски можна замовити в салоні краси або у приватних професіоналів вдома. Також необхідно перед весіллям зробити красивий манікюр, бажано відвідати солярій, щоб виглядати ефектніше на фотографіях, а також скористатися іншими послугами салону краси.
Якщо ви збираєтеся у весільну подорож, то не забудьте перевірити, чи дійсний ваш закордонний паспорт. При необхідності оформити новий.
Весільні запрошення для родичів і гостей.
Весільний букет нареченої, та бутоньєрка для жениха.
Оформлення банкетного залу живими або штучними квітами і квітковими композиціями.
Святкові прикраси весільного автомобіля — різні стрічки, повітряні кулі, кільця і інші цікаві рішення. Ви можете як самостійно оформити вашу машину, так і скористатися послугами спеціалізованих фірм.
Оренда лімузина на весільний день, прогулянка на катері і т.д. Також Вам може знадобиться оренда транспорту для гостей вашого весілля, наприклад автобус.
Приміщення для весільного банкету. Банкети можна проводити в приміщенні ресторану, бару або кафе, а також на відкритому повітрі.
Виїзне обслуговування (кейтерінг) традиційно стоїть дорожче, ніж звичний банкет в ресторані. Щоб весільний банкет вам і вашим гостям запам’ятався надовго, вам слід запросити професійного ведучого — тамаду. Звичайно стандартне весілля триває до 5-6 годин. Якщо ви бажаєте замовити додатковий реквізит для конкурсів з призами (футболки з вашим зображенням і побажаннями, кухлі, картини і т.д.), то приготуйтеся викласти ще деяку суму грошей.
Іноді на банкеті потрібна допомога музикантів або ді-джея, які допоможуть вам створити затишну атмосферу свята. Вони можуть працювати в тандемі з ведучим.
Жоден банкет не обходиться без фінального весільного торта. Зараз ви можете замовити торт на будь-який смак. Якщо у вас наприклад 40 чоловік запрошених, то вам варто зупинитися на 6-7 кг.
Святкове оформлення банкетного залу повітряними кулями. Ви одержите не тільки наповнені гелієм кулі, прагнучі увись, але і різні цікаві фігурки, виконані з них. В кінці банкету ви зможете їх запустити в небо — дуже вражаюче видовище — кульмінація весільного вечора. Якщо ви любите фейєрверки, то можна замовити і їх.
Замовляючи весільний банкет, ви повинні наперед закупити спиртні напої у необхідній кількості. Кількість алкоголю, як правило, розраховують у розмірі півлітра на людину. Хай краще спиртне залишиться, ніж його не вистачатиме на весіллі.
Обов’язково варто замовити професійну фото і відеозйомку вашого весільного дня. Повірте, на цьому не варто економити. В більшості випадків замовляється мінімум 100 фотографій формату 10х15. Звично такої кількості буває досить. Ідеальним варіантом можна рахувати 150 весільних фотографій. Зараз зйомка проводиться на цифровому обладнанні, і Вам можуть бути надані фотознімки також у цифровому вигляді, записані на CD чи DVD.
Сучасна відеозйомка весілля все більше нагадує справжній художній фільм — сюжетні зйомки — окремі елементи за сценарієм, цифровий монтаж, запальний гумор, цікаві спецефекти, запис на DVD — за відносно невелику суму можна отримати майже голівудський блокбастер з собою у головній ролі.
Тут, в залежності від ціни можуть бути також і спецефекти що притаманні сучасному кінематографу — 3D-анімація, складні елементи комп’ютерної графіки. Перед тим, як замовляти відеозйомку, Вас можуть запросити переглянути варіанти весільних фільмів різної складності (а значить і ціни), та в різному стилі. Краще замовляти подивившись такі варіанти Вам легше буде визначитись, що саме Вам більше хочеться — “краще раз побачити ніж сто раз почути”.
Після закінчення весільного вечора ви можете відправитися в готель і там відсвяткувати вашу першу шлюбну ніч. Деякі заклади як подарунок молодятам безкоштовно надають номер люкс.
Ось приблизно з таких витрат і полягає традиційне весілля. Витрати звичайно виходять досить великі, але ж це і велика подія в житті кожної людини. Отже готуйтеся і плануйте…