Більшість весільних традицій Англії сформувалися до вісімнадцятого сторіччя. І з цього часу в основі подружжя лежить все-таки кохання.
Заручини та заручення.
Традиційно заручення вважається лише початком подружніх стосунків. З моменту, коли хлопець дарує дівчині колечко, вони вважаються парою. Заручини можливо розірвати або продовжити на досить довгий термін. Проте, як правило, вони закінчуються весіллям. Нещасливим для заручин вважається травень. А щасливим днем для походу під вінець у англійців вважається середа.
Весільний кортеж та церемонія.
У церкву прийнято відправлятися у першій половині дня. Наречений, наречена та родичі — на кінному екіпажі, молоді чоловіки — на конях. У селах та передмістях друзі нареченого стріляють із рушниць, щоб відігнати злих духів. Першою до священика прямує наречена у супроводі батька, за нею слідує наречений. Батько передає нареченому руку доньки. Після церемонії молода дружина кидає в повітря весільний букет. Вважається, що та з подруг нареченої, котра його підійме, вийде заміж у тому ж році.
Святкове застілля.
Влаштовують його в домі батьків. Святкування може продовжуватися кілька днів, але не більше тижня. Кульмінація програми — весільний пиріг, який розрізає сама наречена.