Термін „весільний сезон” цьогоріч втратив свою змістовність, оскільки весільний бум, що охопив країну, перевершив усі сподівання. І Львівщина не є винятком, особливо зараз, коли панує традиційна пора весіль – осінь…
„Кількість пар цьогоріч справді вражає, особливо якщо порівнювати з минулим роком. Можливо, це пов’язано з тим, що наступний рік – високосний”, – коментує небувалий феномен Ірина Червінка, провідний спеціаліст відділу одружень міського відділу РАГСу. — Станом на 15 вересня вже зареєстровано 3000 пар”.
Проблему весільних черг обговорюють дуже активно. Відповідно, й шляхи вирішення – найрізноманітніші…
„Якщо є підстава, підтверджена документально, чому пара не може чекати місяць: чи то народження дитини, чи то вагітність, чи то відрядження, можна оформити шлюб раніше. Також законодавство України дозволяє розписуватись у будь-якому РАГСі України, незалежно від місця прописки. Шлюб можна зареєструвати в іншому місті”.
У Львові ж звичайна реєстрація у будній день коштує 90 грн. У суботу та неділю — урочиста реєстрація з музичним супроводом, відповідно 145 та 290 грн (подвійна оплата). Обмежено випадки, коли просто ставлять штамп, без церемонії. Виїзний обряд одруження коштуватиме 300 грн.
„Церемонію проводять українською мовою. Навіть коли одружуються іноземці, які не розуміють української, ми, як державна установа, не маємо права ухилятися від норм. Іноді присутній перекладач”, – розповідає Ірина Червінка. – В трьох залах у вихідні грає жива музика. Є бандуристи і орган, які з дев’ятої години до четвертої проводять усі обряди. Наприклад, якщо пара не хоче бандуристів, ми скеровуємо її у зал, де є орган. Але якщо на органі можна зіграти марш Мендельсона, на бандурі це неможливо, тому на початку йде марш Мендельсона у запису, а решту обряду лунає жива музика”.
Традиції традиціями, але буває так, що деякі пари відкривають нові погляди на сучасне весілля…
„Інколи трапляються й нестандартні випадки! Такі пари ми запам’ятовуємо надовго, оскільки вони вражають нас своєю оригінальністю”, — продовжує Ірина Червінка. — Пам’ятаю, роки два тому була пара у костюмах часів Середньовіччя, спеціально пошитих для церемонії. Наречена виглядала, як принцеса! А які цікаві весілля в циган! Вони реєструються в середу або п’ятницю. Незвичайне, дуже дороге гарне вбрання, поведінка – вони ж шумні, галасливі – все це вражає! До речі, колись це було рідкістю, але зараз дуже багато пар, які воліють проводити весілля в українському стилі. Це також дуже гарне видовище.
Скільки коштує сучасне весілля?
Осінь… Пора року, коли краса природи стає найбільш видовищною, а кольорова палітра здається дивовижною та таємничою, і навіть найлегші відтінки підкреслюють природні тони сезону. Зазвичай, більшість молодят заздалегіть готуються до весілля. Влаштувати пишну феєрію чи відсвяткувати у тісному сімейному колі? Яким може бути весільний декор і як його використати задля створення осіннього настрою? Наскільки свято стане незабутнім, залежить від банального раціоналізму, тому сподіваюсь, що ця стаття допоможе розв’язати таку дилему, як планування весільного бюджету.
Найважливіше, з погляду нареченої, – весільня сукня. Раніше почнете пошук весільної сукні – більша ймовірність того, що саме вона стане найпрекраснішим у вашому житті. Сучасна весільна мода допомагає підкреслити індивідуальність та стиль. І хоча білий колір залишається лідером колекцій, не забувайте, що найлегші віддтінки рожевого, золотого, фісташкового та колір шампанського, додають неабиякої глибини та романтизму будь-якій сукні. Тож для початку розглянемо кілька варіантів її придбання. Найдорожчий – купівля сукні у весільному салоні. Стартова ціна — від 600 у.о. Якщо ви не готові витратити таку суму, тоді можете взяти сукню напрокат. Вартість такої послуги може бути дешевша удвічі. Середня ціна – від 400 у.о. В обох випадках усі потрібні аксесуари, як фата, рукавички, підв’язки, діадеми входять у вартість. При цьому ви маєте пам’ятати умови договору, за яким видають сукню. У весільних салонах передбачені штрафи за забруднені сукні, тому ви зобов’язані повернути її в ідеальному вигляді. Чищення весільної сукні у хімчистці коштуватиме вам 100 грн. Досить непоганою альтернативою є пошиття ексклюзивної сукні в ательє. Пошиття на замовлення коштуватиме від 1500 грн тільки за сукню, залежно від моделі, тканини та інших параметрів.
Костюм для нареченого, сорочку та краватку, бажано, хоча й необов’язково придбати в одному магазині. Там вам допоможуть створити повноцінний образ. Такий варіант, як пошиття, також можливий. Ціни коливаються від 300$.
Взуття має гармоніювати із вашим стилем. Крім того, його треба трохи розносити, аби уникнути зайвих незручностей.
Обручки можна придбати у ювелірному магазині. Ціна від 120 грн за грам. Звісно, пару непростих прикрас можна замовити й на ювелірному заводі, де грам коштує 119 грн.
Весільний макіяж та зачіску варто зробити у салоні краси. З пробним варіантом послуги коштують від 160 грн за зачіску та від 80 грн за макіяж. Також слід перед весіллям зробити гарний манікюр, відвідати солярій, щоб виглядати на фото ефектнішою.
Квітковий „метальний знаряд”, а саме букет для нареченої, обійдеться у 150 гривень, а бутоньєрка для наречего від 15 до 200 грн.
Весільні запрошення коштують від 1.50 до трьох гривень – звичайні, 12 грн – ручна робота.
Оренда легкових авто, мікроавтобуса, автобуса коливається від 40 до 100 грн за годину. Ціна на лімузин — класику найромантичнішого свята – 120$ за годину. Деякі РАГСи пропонують святкові номерні знаки з іменами молодят. Один номер коштує 20 грн.
А що може бути чарівніше за обряд з голубами! За бажанням можна влаштовувати й це. 1голуб – 10 грн.
Однією з найвитратніших статей є організація весільного бенкету. Орієнтовні ціни на банкет – 150 грн з особи. За ці гроші середньостатистичне кафе Львова запропонує все: від закусок до випивки. Хоча у більшості випадків все ж таки вигідніше принести випивку окремо. Запам’ятайте головне: ви повинні заздалегідь закупити алкогольні напої у необхідній кількості. Розраховуйте алкоголь у розмірі півлітра на людину. Нехай краще залишиться, ніж забракне.
Жоден бенкет не обходиться без фінального весільного торта. Замовлення – на будь-який смак! Ціни за 1 кг торта починаються від 30 грн.
Не забудьте про декорування приміщення для бенкету. Квіткові композиції для прикраси залу від 80 грн.
Щоб весільний бенкет вам та вашим гостям запам’ятався надовго, варто запросити професійного ведучого – тамаду. Вартість його послуг коливається від 150 – 200 у.о. Також не обійтися без музикантів або ді-джея. Вони праюють у тандемі з ведучім. Гра ансамблю – 1200-1500 грн. З ді-джеєм ціна договірна.
Ще одна гарна традиція – прикрашання авто – містить різноманітні рішення, такі як стрічки, кульки, кільця. Мінімальні витрати від 20 грн. Ви можете оформити машину самостійно або звернутися до спеціалізованих фірм.
Можна замовити й феєрверки – кульмінацію весільного вечора. Вартість феєрії – від 60 до 1000 грн.
Щоб незабутні моменти цього важливого дня ще довго гріли вам душу, заздалегідь подумайте про фото — та відеозйомку. На цьому заощаджувати не варто. Повний робочий день фотографа – 300 $ + оплата за матеріали (проявка плівки, друк фотографій). Змонтований відеофільм – від 100 до 500 у.о. Цифрова відеозйомка – від 150 у.о. Комплект з 12 фотографій у стінах палацу – 100 грн.
По закінченні весільного вечора можете відправитись у готель й там відсвяткувати першу шлюбну ніч. Деякі готелі пропонують у подарунок молодятам – номер люкс, якщо бенкет відбувався у ресторані цього готелю. Звичайна вартість номера починається від 900 грн, номер „Люкс” – 2300 грн.
Якщо ви хочете позбутися весільних турбот, зверніться до фірм обрядових послуг. Там вам не тільки допоможуть підібрати весільну сукню за зниженими цінами, а й узгодять питання щодо влаштування весілля. Отож, ви не переплачуєте зайвого та економите свій час. Вартість замовлення залежить відповідно від послуги.
Осінні весільні прикмети та повір’я
— Якщо під час одруження – сонячна погода, але раптом пішов дощ – бути молодій родині багатій.
— Якщо під час вінчання – гроза або буря, бути нещастю.
— У сніжний день весілля – самостійна та щасливе життя. Якщо сильний вітер – життя в молодих буде вітряним.
— Якщо вдарить мороз — первісток буде хлопчиком міцним та здоровим.
— Якщо весілля відбулося 13 числа, шлюб буде нещасливим, а якщо 3, 5, 7, 9 – навпаки. Щасливішими вважаються шлюби, укладені після полудня.
— Нещастя настигне молоду пару, яка оголошує про шлюб у кінці одного кварталу року, а вінчається на початку наступного.
— Несприятливими днями для вступу у шлюб вважають середу та п’ятницю.
— Як це не дивно, але одружуватися краще у дощ. Відомо, що вода очищує, тому ви будете захищені від негативної енергії своїх ворогів.
Неймовірно, але…
— На Закарпатті нині помітна тенденція зростання ранніх шлюбів. Дівчата виходять заміж у віці 18-19 років, хлопці одружуються у 20-22 роки.
— В румунів, що живуть на Закарпатті, є досить дивна традиція. Коли молоді люди хочуть одружитися, але батьки не дають дозволу, хлопець викрадає дівчину на пару днів, вони їдуть в готель, зачинають дитину, і, приїхавши до батьків дівчини, повідомляють про те, що сталося. За пару тижнів родина дізнається, що дівчина чекає дитину, всі радіють, й певна річ, готуються до весілля.