Весільні традиції в африканських країнах різняться залежно від регіону й дуже різноманітні. Під час одруження, жінка пов’язує своє життя із сім’єю чоловіка, оскільки їй доведеться жити в домі чоловіка. Якщо виникає проблема всередині пари, то вся загальна сім’я намагається її вирішити. Подружжя повинне покорятися сімейній раді й не є повними господарями своїх учинків.
Шлюб беруть за кілька етапів, даючи змогу майбутньому подружжю краще пізнати одне одного до укладення остаточного союзу. На першому етапі сім’ї домовляються про викуп, який, проте, не завжди є обов’язковим. Викуп, який виплачується батькам нареченої, називається «нсуа».
До того як шлюб буде укладений, проходить тривалий проміжок часу. Головною метою шлюбу є зачаття, якщо у подружжя немає дітей, то шлюб може бути анульований. У деяких народностей сексуальні стосунки до шлюбу дозволені й навіть підтримуються, але це не дуже поширено. В день церемонії (йеле) наречену представляють сім’ї та друзям. Вона підносить пригощання своєму свекру, щоб виразити свою приналежність новій сім’ї.
У Західній Африці існують касти. Хоча там кастові відмінності менш жорсткі, порівняно з індійськими, шлюби між представниками різних каст заборонені. Головним чином, це стосується сіл.